PERMASERT COUPLİNG BORU BİRLEŞTİRME FİTİNGİ


PERMASERT COUPLİNG BORU BİRLEŞTİRME FİTİNGİ

 

Elster Perfection firması ilk olarak 1976 yılında tüm dünyaya tanıttığı Permasert Polietilen Mechanical Coupling ürünleri ile doğal gaz dağıtım sektörü için eşsiz bir devrime imza attı. Permasert Coupling’leri tanıtıldığı günden beri dünya standartlarına uyumluluğu, kolay kullanımı ve düşük maliyetli olması sebebiyle tüm dünya çapında özellikle doğal gaz şebekeleri tarafından standart bir kullanım yöntemi olarak kabul edildi.

 

Bu başarının sebebi ise çok basit; Permasert Coupling’leri hem çok emniyetli hem de kullanması çok basit ve kolay ürünlerdir. Permasert Coupling ürünleri ayrıca yapısı itibariyle korozyon ve katodikten korunmaya veya koruyucu kaplamalara ihtiyaç duymaz. 

 

Permasert Coupling’lerini kullanırken ürün boruya iyi bir şekilde kenetlenebilmesi için kullanılan metal parçalar sertleştirilmiş ve paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Bu ürünlerin önemli bir özelliği de ürünü monte edildikten sonra çıkarmaya çalışıldığında ürün boruya daha da kuvvetli bir biçimde kenetlenir. Normal şartlarda PE borulara monte edilmiş Permasert Coupling’leri hiçbir zaman borudan ayrılmaz. Permasert Coupling ürünlerini her türlü hava şartlarında sorunsuz bir biçimde, kolayca kullanabilirsiniz.

 

 

Ürün Standartları

 

Elster Perfection firmasının ürettiği bütün Permasert Mekanik bağlantı ürünleri PE4710/PE3408 standartlarına uygun kalıplar kullanılarak üretilir. Bu ürünlerin üretiminde kullanılan reçinenin içinde PE2406 ve PE3408 maddeleri olduğu için ürünlerimiz ayrıca “yüksek performans ürün” kategorisine girer. PE4710/PE3408 kalıplar sayesinde ani veya yavaş çatlama olayı tamamen ortadan kalkar. Ürünler her türlü çatlamaya karşı hatta normal şartlarla üretilmiş ürünlerden hemen hemen 60 kez daha dayanıklıdır. Ürünleri üretirken kullanılan reçine sayesinde yapılan test sonuçları da ürünlerimizin ASTMD 2513 standartlarından 60 kez daha dayanıklı olduğunu ispatlar. Permasert Coupling ürünleri dünya çapında 20 seneden beri kullanılmaktadır.

 


Ürünün Avantajları

 

• Bu ürünü yalnızca tek bir operatör ile hızlı ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. 

• Bu ürünü kullanırken Elektrofüzyon veya Heat-Fusion yapmaya gerek yoktur. Bu sayede maliyetten tasarruf edersiniz.

• Bu ürünleri kullanmak için özel aletlere veya özel eğitime gerek yoktur.

• Bu ürünü eskisi gibi büyük çukurlar açmak yerine yalnızca küçük çukurlar açarak kullanabilirsiniz.

• Bu ürünler katodik ve korozyona karşı dayanıklıdır ve bu özellik sayesinde korozyona karşı korunmak için başka hiçbir ürüne ihtiyaç yoktur.

• Bu ürün 30 seneden fazla kullanılan güvenebileceğiniz en emniyetli üründür ve dünya çapında günümüze kadar hemen hemen 40 milyondan fazla Permasert Coupling kullanılmıştır.

• PE boruyu fazla strese sokmaz.

• Bu ürünler en gelişmiş PE4710/PE3408 kalıpları ile imal edilirler.

• Metrik boyutları mevcuttur.

• Her türlü hava şartlarında kullanabilirsiniz. 

• Saha denemelerinden aldığımız sonuçlar füzyon metotlarını kullanmak yerine Permasert Coupling’lerini kullanmak bize maliyetten en az %50 kazandırdığını göstermektedir.

Geriye Dön