Azerbaycan’da Azer Gaz bünyesindeki doğalgaz dağıtım alt ve üst yapısında denetim ve bakım hizmetlerini üstlenen TEMIZQAZ MMC. son yıllarda yaptığı çalışmalarla güvenli ve temiz doğalgaz iletiminde büyük başarılar elde etti.

Azerbaycan’ın 67 şehrinde ve 68 ilçesinde faaliyet gösteren TEMIZQAZ MMC Azer Gaz’a hizmet veren en başarılı şirketlerden biri oldu.

DMS Doğalgaz:Sensit Türkiye-Gaz Kaçak Tespit

Gaz denetimlerinde kusursuz bir çalışma için son teknoloji ürünlerine odaklanan ve Türkiye’den DMS A.Ş. ile hem eğitim hem de cihaz temini konusunda işbirliğine giden Temizqaz yaptığı yatırımlarla hem ekiplerini eğitti hem de son teknoloji ürünü gaz kaçağı tarama cihazlarıyla donatarak tüm dağıtım hatlarını baştanbaşa taradı ve gaz kaçak ve kayıplarını bitme noktasına getirdi.

Yerden yüksek bir pozisyonda geçen gaz dağıtım hatlarını gaz dedektörlerine özel olarak tasarlanmış uzatma aparatları ile kontrolünü yapan denetim ekipleri yeraltı gaz kaçaklarını da bar hol metodları ile bularak şehrin caddelerini daha güvenli bir duruma getirdi.

Şirket adına yaraşır bir  ilkeyle çalıştıklarını ifade eden Temizqaz yetkilileri doğa dostu, güvenli ve temiz bir yakıt olan doğalgazın abonelere ulaştırılması için çaba gösteriyoruz.

Hedef ülkede kaçak ve kayıpları ortadan kaldırarak çevreye ve ekonomiye ve insan sağlığına yönelik zararları ortadan kaldırmak temiz güvenli bir gaz dağıtım sistemi oluşturmak.

Kısa bir süre içinde onlarca yıllık kurumsal şirketleri kıskandıracak şekilde başarılı çalışmalar yapan Temizqaz ‘ın Azer Gaz ve SOCAR dan aldığı takdir ifadelerinden gurur duyduklarını ifade eden şirket yetkilileri bu başarıya küresel ısınma, sağlık, güvenlik, eğitim, istihdam ve teknolojik gelişmelere yaklaşımları sayesinde  ulaştıklarını ifade ederek halihazırda başkent Bakü de gaz kaçak ve kayıplarını bitirdik. Acil müdahale ekiplerimiz  her an hazır ve ortaya çıkabilecek sorunları anında tespit edip kısa bir süre içerisinde çözebilecek durumdadır. Amacımız çalışmalarımızı  tüm Azerbaycan’a yaymak ve ülkemize hizmet etmektir. Çalışmalarımızın sürdürülebilir olması için çözüm ortağımız DMS A.Ş. ile sürekli iletişim ve işbirliği halindeyiz. Sektördeki teknolojik gelişmeleri DMS A.Ş. ile birlikte yakından izliyor ve gerekli yatırımları zamanında yapıyoruz.” Dedi.