Deprem

Ülkemizin Güneydoğusunda 10 ilimizi etkileyen 2 büyük depremle ortaya çıkan büyük felaketin derin üzüntüsünü yaşarken hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, geride kalan yakınlarına sabırlar, enkaz altından çıkan, tedavileri süren yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

DMS A.Ş olarak depremin ilk anlarından itibaren harekete geçerek deprem bölgelerine Kızılay, AFAD, Cansuyu Derneği, REŞHA Eğitim, Kültür ve Sosyal dayanışma Vakfı üzerinden nakdi yardımlarımızı yaparken bireysel çabalarımızla 1 TIR su ve TİMKO Ticaret Merkezinin yardım konvoyuna da bebek bezi ve bebek maması başta olmak üzere bebek bezi ve bebek maması başta olmak üzere çeşitli malzemelerle ayni yardımlarımızı gerçekleştirdik.

Ayrıca yıllardır birlikte çalıştığımız doğalgaz sektörünün bölgedeki çalışmalarına destek olmak çabamızla GAZBIR -GAZMER’e gaz kaçağı tespit dedektörlerini ulaştırdık. Bölgedeki gaz dağıtım firmalarının doğalgaz altyapısının gaz kaçakları açısından kontrollerini yapabilmeleri için gerekli gaz dedektörleri ve ekipmanlarının tedariklerini hızlandırdık. Sahada gaz kaçağı taramaları yapan ekiplere sahada karşılaştıkları sorunlarla ilgili günün her saatinde bize ulaşabilmeleri için telefon numaralarımızı paylaştık ve teknik desteğimizi sürdürdük.

Bugün itibariyle de bölgede depremden etkilenen 10 ilimiz olan Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Malatya, Urfa, Diyarbakır, Kilis, Adıyaman, Adana ve Osmaniye illerinin sınırları içinde faaliyet gösteren AKSA Doğalgaz, Akmercan Doğalgaz, Arsan Armadaş Doğalgaz, Gazdaş Gaziantep Doğalgaz, Diyargaz firmalarımızdan teknik servisimize gelen gaz kaçağı tespit dedektörlerinin kalibrasyon işlemleri için üç ay boyunca ücret alınmayacaktır.

Bu zorlu günleri birlik ve dayanışma içinde aşacağımıza inancımızı koruyoruz.

Saygılarımızla