Doğalgaz sektöründe ülkemize ithal ettiği kaliteli markalarla dikkat çeken DMS Dış Ticaret A.Ş. yurt genelinde sektörün ihtiyaçlarını, sorunlarını yerinde görmek, yeni ürünleri tanıtmak amacıyla teknik ekibiyle 3 yıldır sürdürdüğü tanıtım ve eğitim ziyaretlerini bu yıl da devam ediyor. Eylül ayında 2 haftada 11 şehirde gaz işletmelerini ziyaret eden DMS AŞ ekibi INGAS Fuarı çalışmaları nedeniyle Ekim ayında ara verdikleri tura Kasım ayında da devam ederek 2 haftada 13 ilimizin gaz şirketini ziyaret ederek faaliyetlerine sürdürdü. DMS AŞ tanıtım ve eğitim ekibi gittikçe ağırlaşan kış koşullarına rağmen doğu illerindeki gaz şirketlerini de programlarına alarak turlarını yıl sonuna kadar sürdürmek niyetinde olduklarını belirtti.

DMS Doğalgaz:Sensit Türkiye-Gaz Kaçak Tespit

DMS’nin Ürün Tanıtım ve Eğitim uzmanları; Kimya Mühendisi Mehmet Recai Öztuna ve Orhan Tunçtan Zorlu Grubu, Enerya Grubu, Akmercan Grubu, Samgaz Grubu, Aksa Grubu, Arsan Grubu, Kolin Grubu, Ewe Grubu, Palen Grubu, Kırgaz Grubu, Çedaş Grubu, Çinigaz Grubu, Udaş Grubu, Toros Grubu ,Kargaz Grubu, Ingaz Grubu, Polgaz Grubu, Diyargaz Grubu, İzgaz Grubu, Doğugaz Grubu gibi gaz dağıtım şirketlerini faaliyet gösterdikleri illerdeki yönetimleri yanı sıra teknik ekipleriyle de buluşarak ekipman,malzeme konularında görüşlerini,uygulamada karşılaştıkları ihtiyaç ve sorunlarını dinlediler.DMS tarafından temin edilen ithal ekipmanların kullanımı konusunda kullanıcılara eğitim de veren DMS teknik ekibi, ayrıca gittikleri illerdeki OSB’leri de ziyaret programlarına alarak SENSIT gaz dedektörleri,STOOLS boru boğma ekipmanları,hasarlı ve gaz kaçağı meydana gelen boru hatlarının tamiri ve güçlendirilmesinde kullanılan STRONG boru tamir kitleri,STRONG STOPPER gas tıkama balonları,hatların sızdırmazlığını ölçen hassas KANE dijital manometreleri,bilhassa kazı çalışmalarında alanda mevcut boru hattı ve kablo gibi şebekelerin tespitinde kullanılan CSCOPE dedektörleri,boru hatlarının korozyona karşı korunmasında etkin olarak kullanılan PREMCOTE AntiKorozyon Bantları gibi sektörün en temel malzemeleri olan ürünlerinin tanıtımını yaptıkları yurt genelindeki bu turu toplamda 3 aydan az bir sürede gerçekleştirmek amacıyla yağmur kar kış demeden yollara düştü

Bu ziyaretlerin son derece başarılı ve verimli geçtiğini ifade eden Mehmet Recai Öztuna “Cihazları kullanan personelin bu cihazları en doğru ve etkili şekilde kullanmalarını sağlamak konusunda üstümüze düşeni yapmak adına müşterilerimizi sık sık yerinde ziyaret ederek eğitim veriyoruz ve karşılaştıkları durumlarla ilgili kendilerini dinliyoruz, eksiklikleri varsa giderilmesi için çalışıyoruz.

Genel olarak bu cihazlar kullanıcılara sorun yaşatmıyor. Kullanıcılar her buluşmamızda memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Amacımız daha verimli kullanımlarını sağlamak.  Bu gezimizde yeni cihazımız SENSIT IRED cihazını da tanıtıyoruz. Bu cihaz tespit edilen gaz kaçağının doğalgaz hattından olup olmadığını çok kısa bir sürede belirleyerek tarama ekiplerine büyük kolaylık sağlamaktadır.”