DMS, Enerya’nın 8 ayrı şehirdeki işletmelerini tanıtım ve eğitim faaliyetleri kapsamında ziyaret etti.

DMS Dış Ticaret A.Ş. yurt genelinde sektörün ihtiyaçlarını, sorunlarını, yerinde görmek, yeni ürünlerini tanıtmak, ürünlerin kullanım eğitimlerini vermek amacıyla teknik ekibiyle 3 yıldır sürdürdüğü tanıtım ve eğitim faaliyetleri kapsamında, bu yıl Eylül-Ekim aylarında Enerya’nın 8 ayrı şehirdeki işletmelerini ziyaret ederek personellerine eğitim verdi.

DMS Doğalgaz:Sensit Türkiye-Gaz Kaçak Tespit

DMS’nin Ürün Tanıtım ve Eğitim Uzmanları; Kimya Mühendisi Mehmet Recai Öztuna ve Orhan Tunçtan; Enerya Denizli, Enerya Ereğli, Enerya Kapadokya, Enerya Karaman, Enerya Konya, Enerya Niğde, Enerya Aksaray ve Enerya Aksaray gaz dağıtım işletmelerinin yönetimleri ve teknik ekipleriyle buluşarak personelin, DMS A.Ş.’nin temin ettiği ekipman ve malzeme konularındaki görüşlerini, ihtiyaçlarını ve uygulamada karşılaştıkları sorunları dinlediler.

ÜRÜNLERİ TANITTILAR VE KULLANIM EĞİTİMİ VERDİLER

DMS ekibi, ürün grubu içinde yer alan SENSIT gaz dedektörleri, STOOLS boru boğma ekipmanları, hasarlı ve gaz kaçağı meydana gelen boru hatlarının tamiri ve güçlendirilmesinde kullanılan STRONG boru tamir kitleri, STRONG STOPPER gaz tıkama balonları, hatların sızdırmazlığını ölçen hassas KANE dijital manometreleri, bilhassa kazı çalışmalarında alanda mevcut boru hattı ve kablo gibi şebekelerin tespitinde kullanılan CSCOPE dedektörleri, boru hatlarının korozyona karşı korunmasında etkin olarak kullanılan PREMCOTE Anti Korozyon Bantları gibi ürünleri tanıttılar ve kullanım eğitimi verdiler.

“ÜRÜNLERİMİZ KULLANICILARA SORUN YAŞATMIYOR”

Eğitim ziyaretlerinin son derece başarılı ve verimli geçtiğini ifade eden Kimya Mühendisi Orhan Tunçtan; “Malzemelerimizi kullanan personelin bu ürünleri en doğru ve etkili şekilde kullanmalarını sağlamak konusunda üstümüze düşeni yapmak adına müşterilerimizi sık sık yerinde ziyaret ederek eğitim veriyoruz ve karşılaştıkları durumlarla ilgili kendilerini dinliyoruz, eksiklikleri varsa giderilmesi için çalışıyoruz. Genel olarak özellikle Sensit gaz kaçağı tespit dedektörleri başta olmak üzere ürünlerimiz kullanıcılara sorun yaşatmıyor. Kullanıcılar her buluşmamızda memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Amacımız daha verimli kullanımlarını sağlamak. Bu gezimizde yeni cihazımız SENSIT IRED ve gaz kaçaklarını Lazer ışını ile tespit edebilen Gas Track LZ 30 cihazlarımızı da tanıtıyoruz. SENSIT IRED tespit edilen gaz kaçağının doğalgaz hattından olup olmadığını çok kısa bir sürede belirleyerek tarama ekiplerine büyük kolaylık sağlamaktadır. Gas Track LZ 30 cihazı ise gaz kaçağı tespitinde en son teknolojidir. Erişilemeyen alanlardaki doğal gaz boru hattı ve tesisatlarını uzak mesafeden lazer ışını ile tarayarak çok hızlı bir şekilde gaz kaçağı olup olmadığını kontrol edebiliyoruz” şeklinde konuştu.