uşak

DMS AŞ olarak, talihsiz bir doğalgaz patlaması ile sarsılan Uşak’a ve UDAŞ Doğalgaz Dağıtım AŞ’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Konuyu hassasiyetle derhal gündeme alan ve kaza sonrası toparlanma çalışmaları ve gereken tedbirlerin alınması konusunda destek imkanlarını harekete geçiren GAZBİR GAZMER’in değerli  Genel Müdürü Mustafa Ali Akman’ın talimatı ile DMS A.Ş olarak biz de SEKA mühendislik ile birlikte bölgedeki doğalgaz hatlarının gaz kaçağı taramalarını yapmak ve olası kaçak durumlarında gerekli müdahaleler konusunda yardımcı olam amacıyla bir ekip oluşturduk ve bölgeye hareket ettik.

Sektörümüzün duayeni Selman Şafaklar idaresindeki  ekibimiz dün akşamüstü UDAŞ’a destek olmak amacı ile yola çıkmıştır.

Beraberlerinde Mobil ve Portatif yeraltı gaz kaçak dedektörleri ile İç tesisat, kapalı alan ve logarlardaki gaz kapaklarının tespit ve analizi için el cihazları, Uzaktan ve ulaşılamayan yerler ile kapalı dairelerdeki gaz varlığını tespit etmek için Lazer ölçüm cihazları, Mekanik boru fitingsleri, Mobil Vanalar, Kolay tamir kitleri, Yeraltı boru ve kablo tespit dedektörleri aldılar.

Tespit edilecek olası gaz kaçaklarının doğalgaz hattından mıdır yoksa çevresel kaynaklardan mıdır konusunda  belirsizlikler olursa da DMS A.Ş’den  Orhan Tunçtan idaresinde IRED ekibimiz gönderilecektir.
30 yıldır Sektördeyiz; kötü günde de elbette sektörün emrindeyiz