Bitlis, Muş, Bingol illerinde faaliyet gösteren Doğugaz Dağıtım A.S. abonelerine daha güvenli gaz dağıtımını gerçekleştirmek için servis hatlarındaki denetimleri gerçekleştiren elemanlarını SENSIT Gaz dedektörleri ile donattı.

Gaz kaçaklarını tespit etmek amacıyla cihaz seçimi konusunda son derece titiz bir araştırma yapan Doğugaz yetkilileri tercihlerini SENSİT Gaz dedektörlerinden yana kullandı.

SENSIT Gaz dedektörleri

ABD de üretim yapan Sensit Technologies firmasının Türkiye tek mümessili DMS Dış Ticaret A.Ş.den temin ettikleri 5 adet son teknoloji ürünü Sensit Gold G2 gaz dedektörü ile tüm servis hatlarını aralıksız taramayı hedefleyen Doğugaz Yetkilileri ilk iş olarak denetim ekibinin gaz kaçaklarını arama ve tespit konusunda eğitimi için DMS firmasından destek aldı.

DMS firmasının ürün tanıtım ve eğitim faaliyetlerinden sorumlu uzmanı Recai Öztuna geçtiğimiz günlerde Doğugaz Genel Müdürü H.Kadir Gülüm’ün daveti üzere Muş’taki şirket merkezinde Doğugaz elemanlarına yeni gaz dedektörlerinin en verimli şekilde kullanımı ve gaz kaçaklarının tespiti konusunda bir eğitim verdi. Eğitime Bitlis, Muş ve Bingöl illerinde görev yapacak 29 kişilik Acil Müdahale Ekibi katıldı.

Başarılı geçen ve Doğugaz yetkililerini memnun eden eğitimde Genel Müdür Yardımcısı Turgut Kızılkaya ve Bakım Şefi Serdar Çulun da hazır bulundular.